Chłodnice a przewóz lądowy ładunków mrożonych

Analizując rozwój współczesnego chłodnictwa oraz wielość i różnorodność jego zastosowań zazwyczaj umyka naszej uwadze fakt, jak wiele nowoczesne chłodnice i branża chłodnicza zmieniły w przewozie i transporcie lądowym produktów mrożonych oraz innych artykułów wrażliwych na zmiany temperatury. Chłodnictwo to nie tylko nasza domowa lodówka, czy zamrażarka w supermarkecie.

Dzisiejsze chłodnictwo to również skomplikowane instalacje chłodnicze i chłodnice umożliwiające cały proces transportu, dystrybucji i magazynowania żywności i artykułów spożywczych. Produkty spożywcze należą do tej kategorii towarów, które bardzo łatwo i szybko ulegają psuciu się. Konieczne jest więc zapewnienie im optymalnych warunków i odpowiednich temperatur nie tylko podczas przechowywania w naszych domach, czy magazynowania w sklepowych magazynach, ale także podczas transportu.

Zapomina się o tym, że zanim jakiś produkt czy artykuł spożywczy znajdzie się w sklepie, wcześniej musi zostać do niego przywieziony. Podczas transportu także muszą zostać zapewnione odpowiednie warunki, a gwarantują je chłodnice.

Chłodnice to urządzenia, które są powszechnie wykorzystywane w transporcie mrożonych produktów, jak ryby, przetwory mięsne, mrożone dania gotowe i mieszanki owocowo-warzywne. Ich działanie gwarantuje najwyższą wydajność chłodniczą. Stosowane są zarówno w chłodniach, lodowniach, jak komorach chłodniczych stosowanych w transporcie kolejowym. Przewóz takiego transportu mrożonek dzięki wykorzystaniu chłodnic jest bezpieczny, bo produkty mają zapewnione odpowiednie warunki.